Proč si vybrat WINIX?

Winix je specialista na čištění vzduchu

Korejská značka WINIX se od roku 1973 specializuje na výrobu produktů pečujících o kvalitu vzduchu v domácnosti nebo kanceláři. Výroba probíhá ve vlastních továrnách v Jižní Koreji, aby byla zaručena vynikající kvalita a odolnost produktů. Díky špičkovému zpracování a využití inovativních technologií si značka dlouhodobě udržuje přední postavení na trhu a celosvětově se řadí mezi TOP 3 výrobce čističek vzduchu. Produkty WINIX splňují vysoké standardy kvality a jsou držiteli certifikací dokládajících jejich kvalitu a vysokou účinnost.

Winix 3 roky záruka

Winix vám dlouhodobě přináší vysokou kvalitu a přidanou hodnotu za velmi příznivou cenu. Chce být svým zákazníkům ještě blíž. Nákupem zboží v síti autorizovaných prodejců získáte prodlouženou záruku na 3 roky zcela zdarma.

Stačí do 30 dnů od nákupu u vašeho prodejce zaregistrovat nákup. Podmínky a formulář najdete zde:

Nejlépe hodnocené výkonné čističky vzduchu

Z výsledků hodnocení spotřebitelů, kteří naši čističku koupili a mají s ní reálnou zkušenost, plyne, že čističky Winix jsou velice oblíbenými výkonnými čističkami s nejlepším hodnocením. Reální uživatelé čističky Winix doporučují.

Tato hodnocení jsou přístupná na portálu Heureka. V souhrnu výsledků bylo porovnáváno celkové hodnocení, které má Winix nadprůměrné – od 90 do 100 %. Winix ZERO má průměrné hodnocení dokonce 97 % při více než 70 publikovaných recenzích (ke dni 10. 11. 2023). Děkujeme našim zákazníkům, že svoji zkušenost sdílí s ostatními uživateli.

Dokonalé čištění s účinností až 99,999 %

Winix nepotřebuje k dokonalé čistotě vzduchu více filtrů, než má. Záleží na jejich kvalitě a použité technologii. Druh filtrů a jejich počet je optimalizovaný pro výkon, ale i účel konkrétní čističky. Proto některým modelům stačí tři nebo čtyři stupně, jiné nabízí pět, šest, nebo i sedm stupňů čištění.

U čističek Winix se setkáte s moderními stupni čištění a ochrany:

Omyvatelný předfiltr, textilní předfiltr

Zachytává hrubé nečistoty a větší částice prachu, srst zvířat, vlákna apod. Tím chrání další čisticí stupně a prodlužuje jejich životnost.

Filtr s aktivním uhlím

CD filtr, AOCTM filtr s aktivním uhlím, uhlíkový filtr
Odstraňuje ze vzduchu zápach a různé nebezpečné plyny.

HEPA filtr třídy H13

S účinností až 99,999 % odstraňuje všechny částice o velikosti již od 0,3 mikronu, mezi něž patří částečky kouře, bakterie, viry, pyly, ale také zvířecí alergeny a spory plísní.

PlasmaWave®

Tato technologie je pojistkou celého filtračního systému. Jako poslední článek zajišťuje neutralizaci a rozklad všech mikročástic, které projdou filtračním systémem a mohly by škodit zdraví. Navíc vytváří kladné i záporné ionty, které dávají vzduchu náboj bez vytváření škodlivého ozónu. Vzduch je tak nejen čistý a zdravý, ale i příjemně svěží jako v přírodě.

Proč nemá Winix více filtrů?

Více filtrů v jednom zařízení by znamenalo vyšší hlučnost a vyšší náklady. Vzduch by byl nasáván přes více překážek a potřeboval by být hnán větší silou, tedy vyšším výkonem ventilátoru. To by zvyšovalo náklady na elektrickou energii, ale také za filtry, které bývají často drahé.

Technologie PlasmaWave®

Technologie Winix PlasmaWave® se inspiruje přirozeným procesem čištění vzduchu tak, jak probíhá v přírodě.

Aktivně odstraňuje znečišťující látky, které se vyskytují v domácím prostředí, a to na molekulární úrovni. Přitom není zdrojem škodlivého ozónu. PlasmaWave® vytváří kladné a záporné ionty, které se spojují s přírodními vodními parami a tím se přeměňují na hydroxyly, které neutralizují škodlové látky ve vzduchu. Plasmová ionizace tak na rozdíl od běžných ionizací dokáže aktivně dezinfikovat vzduch v místnosti.

Nejvyšší výkon a velmi nízká hlučnost
= vysoký efekt

Nejvýkonnější model čističky vzduchu pro domácnost Winix Zero PRO disponuje nepřekonatelným výkonem až 470 m3/h. Vysoký výkon je nepochybně výhodou. Proč? Prakticky to znamená, že taková čistička dokáže při nízkých otáčkách ventilátoru ve velmi tichém režimu přefiltrovat téměř 85 m3/h vzduchu, zatímco jiné čističky jsou při stejném výkonu hlučnější.

Současně, pokud je třeba, vyčistí vzduch v malé místnosti daleko rychleji než menší modely. A zatímco ostatní čističky se trápí s velkými místnostmi a náklady na provoz rapidně rostou, čističky Winix Zero a Zero PRO si poradí i s těmi největšími místnostmi (od 50 do 120 m2).

Účinnost ověřena přímo alergology

Čističky vzduchu Winix jsou od roku 2014 jediné na trhu, jejichž spolehlivost a účinnost dlouhodobě testují čeští alergologové, kteří zjistili, že čističky Winix mají velmi příznivý dopad na lidské zdraví.

Díky tomu, že účinnosti a spolehlivosti čističek ověřili lékaři specialisté, můžete mít jistotu, že doporučení vychází z jejich vlastní zkušenosti.

Testování probíhá pod záštitou portálu ProAlergiky.cz.

Certifikovaný výkon a účinnost až 99,999 %

Účinnost čištění není dána jedním filtrem, ale celým filtračním systémem. Je řada výrobců, kteří uvádějí podobně vysokou účinnost, zatímco používají v čističce jen HEPA filtr, který navíc ani nemusí mít odpovídající třídu H13. U Winix máte jistotu, že celý systém je účinný, a to díky řadě testů a certifikací udělených mezinárodními institucemi.

Výkon čističky nezávisle ověřuje ECARF a udává, za jak dlouho čistička vyčistí měřenou místnost. Od této hodnoty se odvíjí také doporučená velikost místnosti. Výrobci, kteří nemají takovou certifikaci, velikost místnosti často jen odhadují.

ECARF

Tuto certifikaci získávají pouze výrobky, které splňují přísná kritéria účinnosti, a jsou tedy vhodné pro lidi trpící alergiemi. Jedním z požadavků je i přísné kritérium týkající se limitů produkce ozónu.

UK Allergy

Tento certifikát, udělený The British Allergy Foundation, deklaruje, že produkt byl testován v nezávislé laboratoři a prokázal účinnost na odstranění či snížení množství alergenů.

Laboratoř Yonsei Univerzity

prokázala, že technologie PlasmaWave® dokáže redukovat nejběžnější viry chřipky s účinností 99,6 % během jedné hodiny.

Zaručená účinnost ProAlergiky.cz

Schváleno českými odborníky na alergie, astma a atopický ekzém.

Špičková kvalita a design

Winix je jihokorejská společnost, která se specializuje na zařízení pro úpravu vzduchu. Díky systému kvality a inovativním technologiím si udržuje přední postavení na světových trzích déle než 50 let. Výrobky Winix si získaly uznání zejména v Asii a USA, kde mají dominantní postavení. Nyní jsou dostupné svým zákazníkům také v Evropě, kde jejich obliba dynamicky roste.

Design je pro Winix velmi důležitý a charakteristický. Zakládá si na jednoduchosti bez komplikovaných tvarů, které každý interiér obohatí a nezatíží. V nabídce jsou modely jak s měkkými oblými liniemi včetně věžového provedení tvaru válce, tak i modely s čistými pravými úhly ve stylu technicky založených domácností. O kvalitě designu produktů Winix svědčí prestižní ocenění Red Dot Design Award a iF product design award, které výrobce získal.

Velmi nízké náklady na provoz šetří vaši peněženku

Efektivní indikace výměny filtru

Čističky vzduchu Winix umí přesně vyhodnotit dobu, kdy je třeba vyměnit filtry. Od konkurenčních čističek se liší v tom, že výměna není indikována pevně nastavenou dobou životnosti filtru. Procesor čističky totiž průběžně ukládá hned dvě informace – a sice jak dlouho ventilátor běží a při jakých otáčkách.

Až systém vyhodnotí, že je třeba vyměnit filtr, rozsvítí kontrolku „Check filter“ na hlavním panelu. Nemusí vás zajímat, jestli není filtr zanesený, a stejně tak se vám nestane, že vyměníte filtr, který by mohl ještě sloužit.

Intuitivní ovládání a nenáročná údržba šetří váš čas

Čističky vzduchu Winix mají dotykový panel, který je oproti jiným čističkám velmi přehledný a intuitivní.

Totéž platí pro výměnu filtrů, o jejichž nutnosti výměny vás čistička bude informovat. Filtry stačí pouze vyměnit kus za kus – není nic snazšího. Provoz i údržba vám tak šetří čas, který můžete věnovat svým nejbližším.