často kladené dotazy - FAQ

K čemu slouží čistička vzduchu Winix

Primárním úkolem čističky vzduchu Winix je odstranit z místnosti mikročástice, které vyvolávají alergické reakce nebo škodí našemu zdraví. Jsou to různé alergeny, viry, bakterie nebo jedovaté plyny. Čističky vzduchu pomáhají našemu zdraví. Čističku je možné také jako pomocníka při čištění vzduchu tam, kde se pohybují domácí zvířata (zápach, srst, jemné části peří, alergeny).

Čím se odlišuje Winix od jiných čističek vzduchu?

Winix nabízí vysokou přidanou hodnotu, nenáročné a intuitivní ovládání a nízké provozní náklady. Najdete jak model s výkonem pro velké místnosti (obyváky, kanceláře), tak i modely pro menší místnosti (dětské pokoje).

Jak čistička vzduchu Winix zajistí účinné čištění?

Čištění probíhá nejúčinnějším způsobem, tedy že se proud vzduchu v uzavřené místnosti dostane do čističky a projde všemi stupni čištění. Zdraví škodlivé pachy zachytí uhlíkový filtr, škodlivé mikročástice a alergeny ze vzduchu se zachytí ve velmi kvalitním HEPA filtru s až 99,999% účinností. Ještě menší částice pak odstraní unikátní technologie PlasmaWave®, která je přemění na neškodné molekuly vody a látky běžně přítomné ve zdravém vzduchu.

Proč mají čističky vzduchu Winix nejnižší náklady na provoz?

Je to dáno velmi nízkou spotřebou elektrické energie potvrzenou mezinárodní certifikací Energy Star. Energii šetří také inteligentní senzory, které zapínají čištění, až když je opravdu třeba, a zbytečně tak neplýtvají vašimi penězi. Důležité jsou také úspory nákladů za filtry, díky nimž ušetříte tisíce korun za rok.

Vytváří čistička vzduchu Winix ozón?

Čističky vzduchu Winix jsou z hlediska tvorby ozónu naprosto bezpečné. Při provozu bez zapnutého plasmového generátoru nevzniká žádný ozón. Při jeho používání (pro lepší čištění vzduchu) vznikají pouze zanedbatelné emise, jejichž množství bylo měřeno a garantováno americkou institucí Air Recources Board v Kalifornii. Pověstné přísné normy a spokojenost náročných amerických spotřebitelů jsou spolehlivou zárukou také pro zákazníky v Evropě.

Je používání čističky vzduchu Winix snadné?

Ano. Dokonce se dá říct, že jednodušší už být ani nemůže. Uvedete ji do provozu jedním tlačítkem. Poté, co si sama zjistí kvalitu vzduchu, přizpůsobí provozní režim aktuální situaci. Když je vzduch znečištěn, zvýší výkon, když je čistý, přejde do úsporného režimu. Jakmile se setmí, ztlumí výkon i jas displeje, aby vás nerušila. Stejně tak vás upozorní sama na výměnu filtru. Údržba je snadná. Čistička vzduchu Winix je nenáročným a důležitým pomocníkem vaší domácnosti.

Jak často je potřeba čistit vzduch?

Především místnost, ve které je umístěna čistička, by měla být uzavřená, aby nedocházelo k jejímu neustálému znečišťování prouděním znečištěného vzduchu například otevřeným oknem (pyly, výfukové plyny, prach apod.). Vzduch je třeba čistit neustále, protože jak přirozeně dochází v místnostech k vydýchání kyslíku, dochází stejně přirozeně i k množení mikroorganismů nebo emisi škodlivých plynů z nábytku či elektrospotřebičů (PC, televize, Hi-Fi apod.). Jakmile tedy v místnosti vyvětráte, zapněte čističku vzduchu, která se postará o vše ostatní. Kdo je méně citlivý na nečistoty ve vzduchu, stačí mu zapnout čističku jen několikrát za týden.

Je čistička vzduchu hlučná?

Ve srovnání s ostatními čističkami vzduchu na trhu patří Winix mezi nejtišší zařízení. Je třeba si ale uvědomit, že vysoký účinek je možný jen díky ventilátoru, který transportuje vzduch k filtrům. Čím vyšší sání, tím vyšší je pochopitelně hluk. Stejně tak neexistuje bezhlučný vysavač. I tak je ale ventilátor v úsporném režimu sotva slyšet. Takže můžete být klidní. Dalším možným zdrojem zvuku je PlasmaWave, jenž generuje ionty doprovázené velmi slabým bzučením, které se pohybuje na hranici slyšitelnosti. Jeho intenzita je závislá na znečištění vzduchu a jeho vlhkosti. Pokud ale v místnosti žijete, pracujete, jíte nebo relaxujete, nebudete slyšet vůbec nic, jelikož okolní hluk puštěného počítače, aut za oknem, dalších lidí v místnosti nebo hluk vašich aktivit je silnější.

Který model čističky vzduchu je nejvhodnější?

Modelová řada čističek Winix je bohatá. Uspokojí jak náročné spotřebitele, tak i ty kteří hledají cenově dostupnější řešení. Jednotlivé modely jsou v řadě odstupňovány podle výkonu viz parametry. Výkon modelu Zero Compact postačí pro menší místnosti, jako jsou pokojíčky, ordinace a malé kanceláře do 45 m2. Čistička Winix Zero pro středně velké pokoje, ložnice, kanceláře a učebny do 99 m2. Pokud potřebujete čistit velké a objemné místnosti, jako jsou obývací pokoje, třídy ve školách nebo školkách, místnosti v nemocnicích, laboratoře, sklady, jídelny apod., vyplatí se čistička Zero Pro do místností o velikosti až 120 m2.

Jak se vyznat v doporučených velikostech místností jednotlivých čističek vzduchu?

Trh je plný polopravd a účelových prezentací výrobců, jejichž jediným záměrem je prodat. Následně je již nezajímá, kdo si čističku koupil, jestli mu pomůže nebo dokonce vydrží. Winix jde od počátku jinou cestou. Snažíme se vám zpřístupnit maximum informací tak, aby se naplnil účel vašeho nákupu. Proto u každého modelu uvádíme více velikostí místností odvozených od plánovaného způsobu používání. 
Pro alergiky – kde je doporučená velikost místnosti nejmenší, aby rychlost čištění a tedy i účinnost přístroje byla co nejvyšší (vzduch v místnosti se pročistí 4,5x za hodinu). 
Pro běžný provoz a prevenci – kde je doporučená velikost místnosti cca dvojnásobná, kdy se počítá s pročištěním vzduchu v místnosti 2x za hodinu. 

Kdo stojí za značkou Winix?

Winix patří pod křídla známé světové značky s více než 50letou tradicí ve výrobě zařízení, která chrání lidské zdraví. Značka je lídrem v prodeji odvlhčovačů vzduchu na asijském trhu a je velmi známá a uznávaná díky kvalitě svých produktů zejména čističek vzduchu také v USA.

Parametry produktů

čističky vzduchu

PRODUKT

ZERO COMPACT

ZERO

ZERO S

ZERO PRO

Typ zařízení

čistička vzduchu

čistička vzduchu

čistička vzduchu

čistička vzduchu

Barva

bílá, antracitová šedá

bílá, černý panel

bílá

bílá, stříbrný panel

Hmotnost (kg)

3,1 kg

7 kg

7,6 kg

8,5 kg

Rozměry (hl. × výška × šířka)

241 x 241 x 371 mm

208 × 600 × 380 mm

379 × 199 × 600 mm

225 × 595 × 400 mm

DŮLEŽITÉ TECHNICKÉ ÚDAJE

ZERO COMPACT

ZERO

ZERO S

ZERO PRO

Maximální velikost místnosti (běžné čištění) (m2)

50

99

100

120

Velikost místnosti - čištění pro alergiky (m2)

25

35

41

42

Napájení

220–240 V, 50/60 Hz

220–240 V, 50/60 Hz

220–240 V, 50/60 Hz

220–240 V, 50/60 Hz

Proud

1,3 A

1,3 A

1,3 A

1,3 A

Příkon

12-55 W

3-70 W

3-65 W

5-90 W

Rychlosti ventilátoru

4

5

4

5

Provozní režim

auto/manuál/noční

auto/manuál/noční

auto/manuál/noční

auto/manuál/noční

Hlučnost

31,2 - 54,2 dB

27,8–60 dB

27–51 dB

26,4 - 56 dB

Výkon čištění vzduchu (m3)

250 m3/h

390 m3/h

410 m3/h

470 m3/h

FILTRAČNÍ SYSTÉM

ZERO COMPACT

ZERO

ZERO S

ZERO PRO

Filtr HEPA

All-in-one 360° - TRUE HEPA H13

HEPA H13

HEPA H13

HEPA H13

Uhlíkový filtr

uhlíkový CD filtr

uhlíkový filtr

AOC filtr s aktivním uhlím

AOC filtr s aktivním uhlím

Přídavný filtr

předfiltr Fine Mesh

Omyvatelný předfiltr

Omyvatelný předfiltr

Omyvatelný předfiltr

PlasmaWave®

ANO - vypínatelný

ANO - vypínatelný

ANO - vypínatelný

ANO - vypínatelný

VYBAVENÍ

ZERO COMPACT

ZERO

ZERO S

ZERO PRO

Indikátor kvality vzduchu

3 úrovně

3 úrovně

3 úrovně

4 úrovně

Prachový senzor

ANO

ANO

ANO

ANO

Pachový senzor (senzor těkavých látek)

NE

NE

NE

ANO

Světelný senzor

NE

ANO

ANO

ANO

Indikátor výměny filtru

ANO

ANO

ANO

ANO

Držadlo pro přenášení přístroje

NE

ANO

ANO

ANO

Časovač vypnutí

NE

ANO (1/4/8 h)

NE

ANO (1/4/8 h)

Dětský zámek

NE

NE

NE

ANO

DOPORUČENÁ CENA

4 290 Kč

5 990 Kč

6 490 Kč

8 490 Kč

*Průměrná velikost místnosti s plochou 20 m2