Údržba

Čističku udržujte v čistotě pomocí navlhčeného hadříku s jemným vlasem. K čištění nepoužívejte kartáče, silné saponáty, abrazivní pasty, ředidla, benzen ani alkohol. Z důvodu lepší funkce zařízení doporučujeme aspoň jednou měsíčně zkontrolovat zanesení předfiltru a případně jej vysát vysavačem. V takovém případě jej není nutné vyjímat z kazety. Kompletní informace najdete v návodech k obsluze jednotlivých modelů.

Umývání omyvatelných filtrů (WAC‑U300, WAC‑U450)

umývání filtru

1. Předtím, než filtry umyjete, vyčistěte je důkladně od všech nečistot vysavačem. Nejvíce se to týká předfiltru a True HEPA filtru.

umývání filtru

2. Omyjte filtry jeden po druhém pod tekoucí vlažnou vodou. Na předfiltr je možné použít jemný kartáč. Při čištění True HEPA filtru nepoužívejte ostré ani pevné předměty, nečistoty neseškrabujte ani nekartáčujte. K čištění se nesmí používat ani tlaková voda, aby nedošlo ke vzniku trhlinek, které by účinnost filtru snížily. True HEPA filtr omývejte tak, aby voda tekla kolmo do záhybů a vymyla z nich všechny nečistoty.

umývání filtru

3. Po umytí je třeba filtry nechat okapat a řádně uschnout aspoň 24 hodin, aby nedošlo k poškození čističky zbytkovou vlhkostí. Dokud nebude HEPA filtr úplně suchý, nevkládejte ho do čističky. Sušte filtry na suchém a dobře větraném místě mimo přímé působení slunečních paprsků. Nepokládejte je na topení ani do blízkosti otevřeného ohně.

umývání filtru

4. Před instalací filtrů vytřete vnitřní prostor vlhkým hadříkem, abyste jej zbavili případného nánosu prachu.

Čištění senzorů

Vlivem nečistot ve vzduchu se mohou senzory časem zanést. Aby mohla čistička vzduchu plnit dobře svoji funkci, je potřeba senzory pravidelně čistit. Jedná se o velmi snadnou údržbu. Stačí vysavačem vysát otvory označené „Air Quality Sensor“ na čelním panelu.